اخبار ارز دیجیتال

SEC می تواند به شکایت کوین بیس ادامه دهد

درخواست Coinbase برای کنار گذاشتن پرونده SEC علیه صرافی در دادگاه رد شد و به رگولاتور اجازه داد تا به پرونده خود ادامه دهد.

یک دادگاه ایالات متحده درخواست کوین بیس برای رد شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه این صرافی را رد کرد، حکمی که توسط قاضی منطقه ای ایالات متحده کاترین فایلا صادر شد که به SEC اجازه می دهد شکایت خود را علیه کوین بیس ارائه کند، که ادعا می کند صرافی به عنوان عمل می کند. یک صرافی، کارگزار و آژانس تسویه حساب ثبت نشده، طبق یک پرونده قضایی در 27 مارس که می گوید دادگاه دریافته است که SEC به اندازه کافی ادعا کرده است که کوین بیس به عنوان یک صرافی، یک کارگزار و یک آژانس تسویه اوراق بهادار فدرال، قوانین را عمل می کند و در عرضه و فروش شرکت می کند. اوراق بهادار ثبت نشده از طریق برنامه سهامداری آن.

SEC در ژوئن 2023 از کوین بیس شکایت کرد و مدعی شد که صرافی کریپتو با فهرست کردن 13 توکن که ادعا می کرد اوراق بهادار هستند، قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض کرده است، این شرکت به دنبال دستور رد این پرونده بود، و اختیارات SEC در صرافی های رمزنگاری مانند ادعاهای Coinbase زیر سوال رفت. تراکنش هایی که در پلتفرم خود تسهیل می کند به عنوان اوراق بهادار مالی واجد شرایط نیستند و بنابراین خارج از صلاحیت SEC هستند، اما تنظیم کننده ادعا می کند که حداقل برخی از این تراکنش ها قراردادهای سرمایه گذاری هستند. حداقل برخی از تراکنش ها در پلتفرم Coinbase و از طریق آن خدمات مرتبط قراردادهای سرمایه گذاری را تشکیل می دهند که قوانین اوراق بهادار فدرال مدت هاست به عنوان اوراق بهادار شناخته شده است. آنها تشخیص می دهند که عملی بودن اقدامات اجرایی به این اختلاف نظر بستگی دارد.

دادگاه درخواست Coinbase برای رد پرونده را رد کرد، با این استدلال که معاملات مشابه قبلاً معاملات اوراق بهادار محسوب می شدند، همانطور که در اینجا توضیح داده شد. نامگذاری رمزنگاری ممکن است قدیمی باشد، اما تراکنش های مورد مناقشه به راحتی قابل تنظیم هستند. که دادگاه ها برای شناسایی اوراق بهادار برای نزدیک به هشت سال استفاده کرده اند، دادگاه همچنین خاطرنشان کرد که Coinbase در یک تنظیم کننده اوراق بهادار ثبت نشده است. درخواست متهمان باید با این استدلال که کوین بیس به عنوان یک واسطه ثبت نشده اوراق بهادار عمل می کرد رد شود.

بر اساس اسناد دادگاه، به هر دو طرف دستور داده شده است تا یک طرح مدیریت پرونده پیشنهادی را تا 19 آوریل ارائه کنند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا