اخبار ارز دیجیتال

Vitalik Buterin برنامه بازی 2024 اتریوم را فاش کرد

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، بیان می‌کند که نهایی‌سازی تک اسلات (SSF) ساده‌ترین رویکرد برای رفع بسیاری از کاستی‌های طراحی اثبات سهام (PoS) اتریوم است.

بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین، نقشه راه اتریوم تا سال 2024 را به اشتراک می‌گذارد، بوترین با اعتراف به اینکه تغییرات جزئی نسبت به سال گذشته وجود دارد، در مجموعه‌ای از پست‌ها در X (توئیتر سابق) تأکید کرد که تمرکز ادامه‌دار اتریوم در سال 2024 بر شش مؤلفه اصلی و علاوه بر آن است. بوترین این شش عنصر را در یک نمودار دقیق با حاشیه نویسی و نمودار، ادغام، موج، ضربه، لبه، پاکسازی و انحراف توضیح داد.

وی خاطرنشان کرد که با شفاف‌تر شدن مسیر فنی اتریوم در مقایسه با نقشه راه 2023، تنها چند اصلاح جزئی وجود دارد. نقشه راه بر هدف ساده و انعطاف‌پذیر نگه داشتن اجماع اثبات سهام (PoS) تاکید می‌کند، از طریق ادغام سپتامبر 2022 که انجام شد. شبکه اصلی اتریوم را با بلاک چین اثبات سهام، Beacon Chain یکپارچه کرد.

پس از ادغام، مهمترین مشاهدات در مورد اتریوم، انتقال از مکانیزم اجماع مبتنی بر اثبات کار (PoW) به PoS بود که منجر به کاهش چشمگیر مصرف انرژی کلی شبکه شد، همچنین پیشرفت را نشان داد. نهایی کردن اسلات واحد اتریوم (SSF). هدف Finality این است که اطمینان حاصل کند که تغییرات در یک بلوک بلاک چین بدون سوزاندن حداقل 33٪ از کل اتریوم سهامداران غیرقابل برگشت است. SSF ساده ترین راه برای رفع بسیاری از نقاط ضعف فعلی طراحی Ethereum PoS است.

این موضوع پس از آن صورت گرفت که اخیراً Cointelegraph گزارش داد که بوترین می‌خواهد ایده اصلی انقلاب سایفرپانک را برای بلاک چین بازگرداند. Cypherpunk به شخصی اطلاق می‌شود که از رمزگذاری برای ارائه حریم خصوصی هنگام دسترسی به یک شبکه رایانه‌ای استفاده می‌کند، به ویژه در یک پست وبلاگ، بوترین توضیح داد که اتریوم در ابتدا به عنوان یک هارد دیسک مشترک غیرمتمرکز عمومی که می‌توانست از پیام‌رسانی همتا به همتا و ذخیره‌سازی غیرمتمرکز فایل استفاده کند، در نظر گرفته شد.

با این حال، بوترین تاکید کرد، با تبدیل شدن به کسب درآمد در اتریوم، چشم انداز در سال 2017 شروع به کاهش کرد، زیرا جمع آوری کننده ها، اثبات دانش صفر، انتزاع حساب و راه حل های حفظ حریم خصوصی نسل دوم به جریان اصلی تبدیل شدند. که ممکن است از مقادیر خاصی مرتبط با اصول سایفرپانک پشتیبانی کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا