اخبار وب 3

Web3 با پیام‌رسانی فوری ملاقات می‌کند: کسب درآمد از نفوذ اجتماعی با برنامه مصرف و اشتراک‌گذاری محتوای تلگرام Mini

تلگرام اولین پلتفرم برای اشتراک گذاری و توزیع محتوا نیست. اما این ممکن است در شرف تغییر باشد، زیرا سطح محتوای غیرمتمرکز ربات جدیدی اختراع کرده است که به کاربران برای تعامل با محتوا پاداش می‌دهد.

ReadON، یک لایه محتوای غیرمتمرکز اخیرا یک ربات تلگرام راه اندازی کرده است که به کاربران اجازه می دهد تا از نفوذ اجتماعی خود با به اشتراک گذاری محتوا کسب درآمد کنند.

ظهور رسانه های دیجیتال می تواند نحوه تعامل مردم با محتوا را کاملاً تغییر دهد. با این حال، یک چیز ثابت می ماند – تمایل به اشتراک گذاری محتوا پس از مصرف آن، از جمله اخبار یا مقالات. در حالی که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی متمرکز مانند X (توئیتر سابق)، اینستاگرام و یوتیوب درآمد قابل‌توجهی ایجاد می‌کنند و در عین حال به خوانندگان و بینندگان اجازه می‌دهند به این موضوع رسیدگی کنند، آنها همچنین در تقسیم سود با کاربران مشکل دارند. کسانی که سعی می کنند در پلتفرم های خود محتوا تولید کنند بسیار خسیس هستند.

تلگرام، یک پلتفرم پیام رسانی Web3، و شبکه زیربنایی، شبکه باز (TON)، پتانسیل ایجاد یک شبکه رسانه اجتماعی تحت کنترل کاربر را دارند. با این حال، سناریوهای استفاده طولانی مدت محدود به پیام رسانی و تعاملات اجتماعی است. همانطور که در حال حاضر است، تلگرام به سختی اولین پلتفرمی است که کاربران در مورد محتوای دیجیتال به آن فکر می کنند.

لایه محتوای غیرمتمرکز وب 3، با معرفی اپلیکیشن کوچک تلگرام به نام هدف آن تنوع بخشیدن به اکوسیستم با حفظ حریم خصوصی داده ها و توزیع عادلانه محتوا است.

به منظور رسیدگی به مسائل مربوط به اشتراک درآمد و تعدیل محتوا در Web2، ReadON اقدامات پیشرفته حریم خصوصی، یک پروتکل حق چاپ مطابق با Web2 و یک مدل ارائه می کند. محتوای باز بدون مجوز (AI) توسعه یافته است. ReadON به عنوان عضوی از برنامه شتاب دهنده Cointelegraph دارای ویژگی های ذاتی است – باز بودن، شفافیت و تغییر ناپذیری – برای کنترل کاربران در دنیای همیشه در حال گسترش رسانه های اجتماعی استفاده می شود.

برای بهبود نحوه مصرف و اشتراک گذاری محتوا توسط 1 میلیارد کاربر برنامه Telegram Mini در حالی که برای انجام این کار پاداش دریافت می کنند، ReadON ShareON را بر روی بلاک چین TON به عنوان گسترش لایه محتوای آن به اکوسیستم TON ساخته است.

توزیع غیرمتمرکز محتوا با اپلیکیشن تلگرام مینی

ShareON یک لینک ارجاع منحصر به فرد برای کاربران ایجاد می کند تا محتوا را با دیگران در تلگرام به اشتراک بگذارند. هر نمای جدید مقدار مشخصی از نشانه های tREAD را از طریق این اتصال به کاربر ارسال می کند. کاربران همچنین می توانند محتوای سفارشی با موضوعاتی مانند «ارز رمزنگاری» یا «سرگرمی» در صفحه اصلی خود داشته باشند.
ShareON به صورت بومی در برنامه تلگرام اجرا می شود و به کاربران اجازه می دهد وظایف خود را انجام دهند و جوایز رمزنگاری دریافت کنند.

ShareON همچنین وظایف اشتراک گذاری محتوا را با اهداف تعداد بازدید انجام می دهد. کاربران می توانند به این وظایف بپیوندند و در دستیابی به تعداد کل بازدیدها شرکت کنند و در صورت رسیدن به هدف، سهم خود را از استخر جایزه به دست آورند.
ویژگی «وظیفه» مدل تبلیغات دیجیتال Web2 را تکان داد، جایی که پلتفرم های متمرکز تنها ذینفعان درآمد بودند. ShareON رویکردی نوآورانه دارد و به همه تأثیرگذاران اجتماعی این امکان را می‌دهد تا مستقیماً از دسترسی خود از طریق تبلیغ محتوا درآمد کسب کنند.

از تکرار پلتفرم های رسانه های اجتماعی در Web2 مانند فیس بوک یا اینستاگرام می توان دریافت که آنها نیز برای اولین بار مراحل معمول شبکه های اجتماعی را تجربه کردند. سخنگوی ReadON گفت که این محتوا بعداً در سناریوی استفاده گنجانده شد و افزود:

این نشان دهنده تقاضا برای محتوایی است که می تواند تعاملات اجتماعی معنادار را تقویت کند. تلگرام نیز در این مرحله قابل تکرار است. ما می‌خواهیم از این فرصت برای ایجاد یک مکانیسم توزیع محتوای عادلانه و غیرمتمرکز و اشتراک درآمد برای اکوسیستم استفاده کنیم.»

ReadON با معرفی یکی از اولین برنامه های محتوا محور در رابط بومی این پلتفرم، ShareON را در مرحله بتا جامعه راه اندازی کرد، با هدف تبدیل شبکه تلگرام و بلاک چین TON به یک اکوسیستم محتوایی پررونق.

ShareON از طریق مدل توزیع محتوای غیرمتمرکز خود به کاربران اپلیکیشن Telegram Mini اجازه می دهد تا قدرت ارتباطی یا اجتماعی خود را افزایش دهند و در عین حال فرصت کسب سهم خود از درآمد تبلیغات را داشته باشند. ShareON با بازگرداندن قدرت به کاربران با یک مدل توزیع عادلانه و شفاف، راه را برای تبدیل شدن اکوسیستم TON به شبکه ای برای کاربران برای مصرف و اشتراک گذاری محتوا هموار می کند.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا