آموزش ارز دیجیتال

تحلیل روز شاخص MVRV / تحلیل آنچین

شاخص MVRV

شاخص MVRV توسط David Puel و Murad Mahmudov در سال 2018 ایجاد شد. به طور کلی، شاخص MVRV نسبت ارزش بازار بیت کوین به ارزش واقعی آن را نشان می دهد.

نحوه محاسبه ارزش بیت کوین و ارزش واقعی آن

ارزش بازار همان ارزش بازار است.

ارزش واقعی: مقدار دقیق پولی که برای خرید ارزهای دیجیتال در گردش هزینه شده است. توکن های گم شده برای محاسبه ارزش واقعی به حساب نمی آیند.

ارزش بازار / ارزش واقعی = ارزش واقعی بیت کوین

  • برای تعیین ارزش بازار، آخرین قیمت معامله شده یک بیت کوین را در تعداد کل بیت کوین های استخراج شده ضرب می کنیم.
  • برای تعیین ارزش واقعی، UTXO ها جمع آوری شده و تعداد دارایی ها ضرب و بر اساس قیمت خریداری شده محاسبه می شود.

تجزیه و تحلیل شاخص MVRV وضعیت کل ارزش بازار را در یک زمان معین نشان می دهد. آیا در حباب قیمت هستیم یا قیمت کمتر از ارزش واقعی است؟ بدین ترتیب:

MVRV معیاری برای مقایسه ارزش واقعی بازار و ارزش کل بازار است.

نقطه تصمیم گیری بازار

21 ژوئن 1402

تجزیه و تحلیل چنین ارز MVRV

در نمودار بالا، دارندگان MVRV کوتاه مدت داریم:

زمانی که قیمت بالاتر از سطح کلیدی 1 بود و در سپتامبر 2021 و همچنین در مارس 2023 عقب نشینی کرد، این سطح نقش حمایتی ایفا کرد. علاوه بر این، زمانی که قیمت زیر این سطح باشد، نقش مقاومت را ایفا کرده است.

MVRV در حال حاضر به سطح 1 بازگشته است و رشد قوی MVRV از این منطقه به سمت بالا می تواند نشانه ای از تقویت روند و صعود قیمت باشد. برعکس، شکست نشانه روند ضعیف و امکان اصلاح عمیق تر است.

وضعیت شاخص MVRV Z-SCORE را بررسی کنید

30 آوریل 1401

شاخص MVRV نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی بیت کوین را محاسبه می کند و ما از این شاخص به عنوان معیاری برای شناسایی سقف قیمت و سودآوری و ارزش سرمایه گذاران استفاده می کنیم.

با توجه به اندیکاتور MVRV Z-Score که یک منطقه بحرانی را نشان می دهد، هنوز جا برای کاهش قیمت بیت کوین وجود دارد. باید دید در آینده با توجه به قیمت های واقعی بیت کوین، اشتهای سرمایه گذاران برای این حوزه مهم چیست؟!

وضعیت شاخص MVRV Z-SCORE را بررسی کنید

5 فوریه 1400

وضعیت شاخص MVRV Z-SCORE را بررسی کنید

نسبت MVRV-Z به عنوان معیاری برای شناسایی سقف قیمت و بازده سرمایه گذاران کوچک استفاده می شود.

با MVRV-Z در 0.85، این نشان می دهد که بازار در محدوده فعلی قرار دارد.

با بررسی وضعیت موجود، در صورت سقوط این شاخص به زیر 0.85 و از دست رفتن این سطح، ممکن است بازار وارد روند نزولی یا رنج طولانی مدت شود.

اگر این سطح طبق نمودار شکسته شود، محدوده سبز پشتوانه بعدی و قوی این شاخص است، اما اگر به این سطح حمایتی برسد، باید اصلاح قیمتی بزرگی را تجربه کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا