اخبار ارز دیجیتال

روزنامه دولتی چین این ارز دیجیتال را مجرای فساد خواند و خواستار سرکوب آن شد.

Legal Daily ارز دیجیتال را نوعی رشوه می داند که به راحتی پنهان می شود.

فراخوانی برای مقابله با رشوه با استفاده از ارزهای دیجیتال و سایر اشکال پرداخت الکترونیکی در وب سایت چینی Legal Daily منتشر شد، این نشریه به نقل از تعدادی از محققان حقوقی که در نشست سالانه انجمن چین برای تحقیقات حقوقی و یکپارچگی شرکت کردند، که در آن مجازات برای فرم ها حضور داشتند، منتشر شد. فساد جدید موضوع اصلی بود، نسخه 1 ژانویه Legal Daily که توسط کمیسیون مرکزی امور سیاسی و حقوقی حزب کمونیست چین منتشر شد، به نقل از ژائو شیائوجون، استادیار دانشکده حقوق دانشگاه هبی، گفت که مجازی کارت‌های هدیه ارزی و الکترونیکی به کانال‌های مخفی تبدیل شده‌اند. پرداخت رشوه به صورت کارت و ارز دیجیتال در دستگاه‌های سردخانه‌ای که می‌توان برای بازخرید به خارج از کشور منتقل کرد.

ژائو با شدت بی‌سابقه‌ای به مبارزه با فساد ادامه داده است، مو هونگ شیان، استاد دانشکده حقوق دانشگاه ووهان، بیت کوین را با نام ذکر کرد و گفت که ناشناس بودن و ارزهای مجازی که به سختی قابل ردیابی هستند، ارتفاق طبیعی برای فعالیت‌های غیرقانونی و مجرمانه را فراهم می‌کنند. ارزها در چین به رسمیت شناخته نمی شوند، او افزود که معاملات ارز مجازی نیاز به توجه قضایی دارد.

این مقاله نتیجه‌گیری می‌کند که ما نیاز به بهبود سیستم قانونی و نظارتی برای مجازات انواع جدید فساد، گسترش دامنه جرایم ارتشاء و تقویت اطلاعات در مناطقی که انواع جدیدی از فساد در آن در حال ظهور است، داریم. این مقاله کمتر از یک هفته پس از دو سازمان دولتی منتشر شده است. دادستانی عالی خلق و اداره ارز دولتی به مقامات نسبت به استفاده از تتر استیبل کوین به عنوان ارز میانی در معاملات ارزی با یوان هشدار دادند.

علیرغم ممنوعیت ارزهای دیجیتال، چین از فناوری بلاک چین برای اهدافی مانند تأیید هویت استفاده می کند.علاوه بر این، ارز دیجیتال CNY بانک مرکزی اگرچه هنوز در مرحله آزمایشی است، بسیار توسعه یافته است و با وجود توزیع جغرافیایی محدود آن، یوان دیجیتال در ارزش معاملات تا ژوئن 2023 در چین تقریباً 250 میلیارد دلار است و برای فروش کالاها در سطح بین المللی استفاده شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا